در شمال انواع زمین با کاربری های متفاوت، قیمت هایی متفاوت و موقعیت مکانی مختلف وجود دارد که شما براساس هدف خود باید انتخاب نمایید که کدام یک را برای خرید در نظر دارید فروش زمین در شمال کشور چند سالی است که رونق بسیاری پیدا کرده است و یک سرمایه گذاری مطمئن به حساب می آید.

 

زمین در شمال

خرید زمین در شمال کشور یکی از راه های سرمایه گذاری محسوب می گردد. انواع زمین های مختلف با کاربری های گوناگون و همچنین با قیمت های متنوعی در شمال کشور وجود دارد که ما در این مقاله تمام سعی خود را کرده ایم که شما را با آن‌ها آشنا کنیم.

خرید زمین در شمال

انواع کاربری زمین در شمال

در شمال انواع زمین با کاربری های مختلف وجود دارد که ما در اینجا به بررسی آن‌ها می پردازیم.

زمین با کاربری مسکونی

منظور از چنین زمین هایی آن است که شما با خرید آن اجازه ساخت وساز در آن زمین را دارید و می توانید به ساخت خانه و ویلا و ... در آن بپردازید.

زمین با کاربری کشاورزی

شما با خرید این نوع از زمین ها همان طورکه از نامشان مشخص است فقط می توانید به کار کشاورزی بپردازید و اجازه ساخت وساز در آن ها را ندارید. زمین با کاربری کشاورزی خود به دو نوع زمین برای انجام دادن کارهای زراعی و یا زمین برای ایجاد باغ تقسیم می شود.

زمین با کاربری تجاری

زمین تجاری به زمین های گفته می شود که شما در آن ها می توانید کار ساخت وساز را انجام دهید اما نه ساخت ویلا یا خانه بلکه ساخت مغازه، رستوران و مواردی این چنین را می توانید در این نوع زمین ها انجام دهید.

زمین با کاربری صنعتی

به زمین هایی گفته می شوند که شما می توانید با خرید آن ها در آنجا دست به ساخت کارخانه، انبار و ... بزنید و به کسب و کار مشغول شوید عموما چنین زمین هایی در داخل شهر وجود ندارند و زمین هایی که در اطراف شهرها هستند دارای چنین کاربری هایی می باشند.

زمان مناسب برای خرید زمین در شمال

اگر شما قصد خرید زمین در شمال را دارید آن را به وقتی واگذار کنید که بهترین زمان برای انجام این کار باشد یعنی وقتی که قیمت زمین ها و املاک موجود در شمال بالا هستند در این صورت بازار خرید وفروش راکد می شود و هیچ کس برای خرید زمین و یا ملک به شمال کشور مراجعه نمی کند این زمان را بهترین زمان خرید زمین و یا خرید ملک در شمال نام گذاری می کنند البته هر کسی نمی تواند متوجه شود که این زمان کی و چه وقتی است بلکه باید از مشاورین املاک کمک بگیرند تا بتوانند در بهترین زمان به بهترین سرمایه گذاری برسند.

سرمایه گذاری با خرید زمین در شمال

یکی از بهترین سرمایه گذاری ها خرید زمین آن هم در شمال کشور می باشد زیرا که با خرید زمین در این منطقه پول شما هیچ گاه کمتر از آن مقدار اولیه نخواهد شد و حتی در آینده چند برابر نیز میشود دلیل آن هم قیمت رو به رشد زمین های موجود در شمال کشور است مورد بعدی که شما با انجام سرمایه گذاری برای خرید زمین به دست خواهید آورد بهره بردن از آب وهوای بسیار دلپذیر و سرسبزی این منطقه از کشورمان است.

موقعیت زمین در شمال

یکی از عوامل مهمی که هنگام خرید زمین باید به آن دقت شود موقعیت قرارگیری زمین است چون تأثیر خیلی زیادی بر روی سودآور بودن یا نبودن زمین در آینده دارد. یکی از بهترین موقعیت های زمین برای خرید واقع بودن آن در مرکز شهر است همیشه سعی کنید زمین هایی را خریداری کنید که در شهر و یا موقعیت های مهم قرار گرفته باشند و از خرید زمین های پرت و دورافتاده خودداری کنید.

قیمت زمین در شمال کشور

عوامل مختلفی هستند که می توانند بر روی این قیمت تأثیرگذار باشند که ما در اینجا آن‌ها را برای شما بیان خواهیم کرد.
- نوسانات موجود در بازار که باعث افزایش یا کاهش قیمت ها می گردند.
- موقعیت جغرافیای قرارگیری زمین
- نوع کاربری زمین
- متراژ زمین

کدام شهرهای شمال برای خرید زمین مناسب می باشند؟

در کل شمال کشور یکی از پرطرفدارترین مناطق ایران برای خرید زمین و سرمایه گذاری به حساب می آید و دلیل آن هم آب وهوای بسیار خوب آن جا و طبیعت دلپذیر آن است. اما استان مازندران و شهرهای آن به یکی از مهم ترین بخش های شمال برای خرید تبدیل شده اند و دلیل آن هم این است که این استان و شهرهای آن هم به تهران نزدیک هستند که این یک مزیت عالی برای پایتخت نشینان است و هم این که این استان هم به دریا و هم به جنگل نزدیک است و این عوامل آن را به مهم ترین قسمت های شمال برای خرید زمین تبدیل کرده است.

خرید زمین در شمال

۵ نکته مهم که در هنگام خرید زمین در شمال باید به آن دقت کنید

هنگامی که قصد خرید زمین در شمال را دارید نکاتی وجود دارند که حتما باید آن ها را در نظر داشته باشید این نکات شامل موارد زیر است.
۱- وقتی که قصد داشتید زمین را خریداری کنید قبل از دادن پول حتما درباره زمین استعلام بگیرید که خیالتان راحت شود زمین هیچ مشکلی ندارد.
۲- برای خرید و پرداخت پول و موارد این چنین حتما به مشاور املاک مراجعه کنید و این کارها را از آن طریق انجام دهید دقت کنید مشاور املاک هم معتبر باشد و دارای مجوز نیز باشد.
۳- قبل از خرید ملک درباره منطقه ای که قرار است در آن زمین را خریداری کنید اطلاعات به دست آورید و مطمئن شوید که سرمایه گذاری در آن جا مناسب است.
۴-اگر قصدتان برای خرید زمین ساخت خانه یا ویلا است از خرید زمین هایی که نزدیک اتوبان ها و خیابان های اصلی قرار دارند خودداری کنید چون دارای آلودگی صوتی بسیار زیادی هستند.
۵- هیچ گاه مراحل خرید زمین تا پرداخت پول را خودتان تنها و در حضور فروشنده انجام ندهید و این کار را بر اساس روال قانونی آن سپری نمایید تا به مشکل برخورد نکنید.

زمین ارزان در روستاهای شمال

اگر شما بودجه کافی برای خرید زمین را ندارید و به دنبال زمین با قیمت کم هستید باید آن را در روستاهای شمال و آن هم آن روستاهایی که از شهر، جنگل و دریا دور هستند پیدا کنید زیرا در چنین روستاهای قیمت زمین از هر جای دیگری پایین تر می باشد.

 

در تماس باشید

مازندران،  آمل به چمستان املاک مدرن

09119136787

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید